Sita przemysłowe to narzędzia, które używane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, potrafimy je też spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama marka wskazuje używane są one w rolnictwie, a dokładnie w urządzeniach takich jak kombajny. Jego kluczowym działaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką możliwość dają sita rolnicze. Zasada funkcjonowania wydaje się prosta. Strumień powietrza wytwarzany przez wentylator przenika przez sita od ich dolnej strony oraz unosi ze sobą część plew oraz drobnych elementów słomy, z jakimi zmieszane jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami spadają na niskie sito. Kiedyś sita rolnicze były wykonane bardzo praktyczne są one stosowane do tej chwili. Były toż sita rolnicze otworowe. Ich wielkość zawiera szereg otworów o określonej średnicy, poprzez jakie oczyszczane są nasiona. Ich kluczowa cechą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatykają się, przecież ich znaczącą wadą jest słaba jakość przesiewania. Dzisiaj potrafimy je jeszcze spotkać, ale raczej jako sito dolne. Innym typem są sita szczelinowe, które są odporne na wszelkie| obciążenia. Ciekawą radą jest to, że sita szczelinowe posiadają duży zakres profili oraz parametrów, co ma ważny wpływ na odpowiednią filtrację, separację i ocenę cieczy oraz ciał stałych. Sita szczelinowe mogą być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Tworzone są z przewodów profilowych z dużej jakości stali nierdzewnej. Tego rodzaju sita szczelinowe posiadają:

  • Perfekcyjnie gładka powierzchnia
  • Duża precyzja wykonania
  • Zwiększona efektywność i precyzję separacji,
  • Skłonność do samoczyszczenia się

Przed ich nabyciem warto zwrócić się do specjalistycznej firmy, która wybierze właściwe sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Podstawową cechą sita ze stali nierdzewnej jest duża odporność na korozję, dzięki czemu świetnie sprawdza się w ciężkich warunkach. Potrafimy je dostać w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 mogą posiadać splot ciasny jak też duży. Ten pierwszy doskonale sprawdzi się przy bardzo małej frakcji, jaką potrzebujemy przesiać. Ponadto pozwalają one też filtrację cieczy oraz gazów. Sita ze stali nierdzewnej mogą być używane w:

  • sektorze gazowym i naftowym
  • sektorze chemicznym
  • górnictwie
  • sektorze energetycznym
  • sektorze gazowym

Sita rolnicze jak także sita szczelinowe mogą być zbudowane ze stali nierdzewnej, jaka dzisiaj jest powszechnie wykorzystywanym surowcem. Jak znamy sita ze stali nierdzewnej maja różny profil mogą być zgrzewane pod różnym kątem. Zatem tak ważne jest żeby wybór ich do naszych potrzeb dokonał specjalista.

To on wie jaki typ i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki model maszyny rolniczej posiadamy i czy te pojedyncze sita rolnicze będą do niej pasowały. Zatem nie róbmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie produkty, a przecież mają nam służyć przez wiele lat. Musimy wybrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najbardziej przystosowane do naszych potrzeb.

Tags: