Jeszcze nie tak dawna, hydrolat lawendowy nie był stosowany w kosmetyce. Dopiero od pewnego okresu hydrolat lipowy zyskał grono przyjaciół i szybko pojawił się w aptekach. Zawiera on Ph analogiczne do naszego i jest o znacznie lepszy niż olejki eteryczne. W tym artykule postaramy się rozwiązać ich wykorzystanie także na które miejsca umiemy go użytkować. Hydrolat lawendowy to produkt uzyskiwany w efektu destylacji W tym procesie para wodna porywa nierozpuszczalne w wodzie drobinki olejku eterycznego, który po ochłodzeniu jest od niej usuwany. Pozostała woda, w której pozostały cząsteczki nazywamy właśnie hydrolatem. Hydrolat lipowy możemy określi jako woda z kwiatów lipy. Są one teraz bardzo wszechstronne zastosowanie do pielęgnacji naszej cery. Hydrolat lawendowy zastosowanie: Hydrolat lipowy używany jest do czyszczenia ciała, niweluje zaczerwienienie. Może mieć postać toniku, którym systematycznie myjemy buzię.

Niejednokrotnie występuje w formie mgiełki, która spryskać możemy włosy, aby nabrały one lśnienia. Hydrolat lawendowy może być też użyty do odstraszania komarów – wiemy jak te małe zwierzęta nie lubią zapachu tych kwiatów. Niejednokrotnie umiemy nimi również odświeżyć nasze ubrania czy pościel. Wystarczy trochę kropli, aby ubrania były świeże. Hydrolat lawendowy szczególnie fajnym sposobem jego zastosowania jest dodanie go do wszelakiego rodzaju kremów i maseczek. W tym wypadku idealnie sprawdzi się do cery suchej, która wymaga nawilżenia. Potrafimy je też wykorzystać jak delikatne perfumy i co jakiś czas polewać nimi nasze ciało. Regularnie stosowany sprawia, że cera jest rozświetlona i gładka, działa antyoksydacyjne, regeneruje naskórek. Świetny do cery mieszanej i tłustej. Hydrolat lipowy zwykle powinniśmy dobierać je do rodzaju swej cery. Najkorzystniejsze są te, jakie mają Ph analogiczne do 6. Bardzo ciekawym użyciem jest zmoczenie wacików hydrolatem i umieszczenie w zamrażarce. Po jakimś okresie należy je wyjąć i przyłożyć pod oczy jako kompres. Skutki są naprawdę imponujące. Hydrolat lipowy gdzie umiemy go kupić?
Jak wcześniej wspomnieliśmy umiemy je nabyć w drogeriach bądź w sklepach internetowych. W tych ostatnich będzie na pewno ogromniejszy wybór. Potrafimy na spokojnie zaznajomić się ze składem dopasować taki, który będzie dobry dla nas. Hydrolat lawendowy jest wybitnie powszechny i chyba najczęściej kupowany. Dobrze pomaga w wielu dolegliwościach. Jego cena nie jest duża, dlatego większość z nas może pozwolić sobie na jego zakup. Hydrolat lipowy winien być przechowywany w ciemnym i suchym miejscu, są one bardzie narażone na oddziaływanie bakterii. Hydrolat lawendowy powinien być użyty w 6 miesięcy po otwarciu. Mętny wygląd płynu nie jest informacją, że kopiliśmy przeterminowany hydrolat. Oznacza to o maksymalnej zawartości składników aktywnych. Co powinno nas cieszyć. Hydrolat lipowy jest niesłychanie dużo rodzajów i stąd przez nabyciem powinno się zaznajomić się z opiniami o danym sklepie. Jak jest on kupowany. Kupienie i stosowanie sprawi nam na pewno wiele przyjemności, a na skórze na pewno zobaczysz różnicę. Hydrolat lawendowy musisz go mieć u siebie.

Tags: