oferta

"Szkoła, w której dziecko nie jest anonimowe"

Drodzy Rodzice, w trosce o wszechstronny rozwój osobowy swoich dzieci pragniecie wysyłać je do dobrej szkoły i powierzać wysoko wykwalifikowanym pedagogom. Nasza szkoła jest przyjazna uczniowi i otwarta na współpracę z rodzicami. Zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 nie należy do dużych placówek oświatowych, co stanowi jej zaletę, ponieważ w małej społeczności łatwiej się zżyć, poznać i zaprzyjaźnić. U nas każdy uczeń ma imię. Nie jest jedynie numerem w dzienniku. Nauczyciele wspierają rodziców w dziedzinie wychowawczej,
a kierunek działalności kreujący postawę społeczną dziecka nie jest sprzeczny z ich wolą. Staramy się rozwijać dociekliwość poznawczą ukierunkowaną na poszukiwanie dobra, prawdy i piękna. Rodzice, którym dzieci sprawiają kłopoty wychowawcze, mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

Nasi uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, plastycznych, sportowych itd. Zdobywają laury i przynoszą chlubę swojej szkole i środowisku.

Działają u nas kółka pozalekcyjne, które dostarczają przeżyć estetycznych, budzą i rozwijają zainteresowania, pozwalają na kulturalne spędzanie czasu wolnego. Organizowane są wycieczki, wyjścia do teatru, kina, konkursy, festyny oraz prezentacje osiągnięć, umiejętności i talentów dzieci.

Drodzy Rodzice, Wasze dzieci na pewno będą czuły się dobrze w naszej szkole, a całe bogactwo naszych wspólnych działań wpłynie na właściwy i harmonijny ich rozwój.