Dzień Bezpiecznego Internetu

środa, 27 marca 2019

Przez cały miesiąc luty w naszej szkole były realizowane różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Miały one na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, a także zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online.

Poprzez lekcje informatyki, gazetkę w szkolnym korytarzu oraz materiały profilaktyczne udostępnione uczniom i rodzicom, chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. W ramach DBI w naszej szkole został ogłoszony konkurs na wykonanie memu związanego z cyberprzemocą i możliwością przeciwdziałania cyberprzemocy.