DZIEŃ NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

poniedziałek, 25 marca 2019

Uczniowie całymi zespołami klasowymi uczestniczyli w zajęciach, przygotowanych przez nauczycieli w 14 salach lekcyjnych. Dzieci miały okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami jakie można wykorzystać na zajęciach lekcyjnych. W oparciu o platformy i programy edukacyjne oraz aplikacje na telefon przystąpiły do wykonania zadań korzystając z tablic interaktywnych, komputerów, tabletów, telefonów komórkowych oraz robotów edukacyjnych.
Przez ponad trzy godziny uczniowie mieli okazję między innymi:
- rysować konstrukcje matematycznych w programach CaR i Geogebra,
- rozwiązywać Quiz przyrodniczy on-line oraz zadania z języka polskiego
- spróbować swoich sił przy konstruowaniu muzyki z wykorzystaniem aplikacji Music Maker Jam,
- bawić się podczas rozwiązywania quizu językowego Kahoot,
- sprawdzić swoje umiejętności podczas zabawy dydaktycznej z robotem edukacyjnym Clementoni Doc,
- napisać dyktando z wykorzystaniem laptopa i platformy edukacyjnej,
- programować Ozoboty,
- wykorzystać QR Code Reader do rozwiązania przeróżnych zadań,
- rozwiązywać zadania matematyczne za pomocą programu Lerningapps,
- uzupełniać kolorowanki na tablicy interaktywnej w programie Quiver,
- wziąć udział w zajęciach z matą do kodowania oraz z matą wirtualną na tablicy interaktywnej,
- bawić się kodowaniem przy użyciu gry Bits&Bricks na tablicy interaktywnej

Zajęcia udały się znakomicie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że w tak inny sposób mogli spędzić pierwszy dzień wiosny.