Wieczór Poezji - inscenizacja słowno - muzyczna "Ojczyzna to .."

piątek, 30 listopada 2018

Podczas wieczoru były piękne recytacje poezji polskiej, wysłuchaliśmy też wiele piosenek patriotycznych o naszej Ojczyźnie.
Prowadzące Agata i Kamila w urokliwy sposób przeniosły nas w świat i klimat związany z Ojczyzną. Zaznaczyły, że w dzisiejszych czasach komputerów, elektroniki i niezwykłych osiągnięć techniczno - informatycznych "Ojczyzna i Patriotyzm" to takie niemodne słowa. W codziennym życiu zapominamy lub nie chcemy pamiętać o gorliwym patriotyzmie, miłości do kraju, za który wielu rodaków oddało swoje życie. Dlatego przedstawione przez uczniów wiersze i piosenki nawiązywały do historii naszego kraju oraz starały się wydobyć tę małą iskierkę miłości, która tkwi na dnie duszy prawdziwego Polaka.
Pierwszy wiersz wyrecytowała Amelia, która zadała nam retoryczne pytanie: "Pytasz się: co Polska ?", następnie zaśpiewaliśmy pieśń "Ojczyzno ma".
Naszą inscenizację zakończyliśmy wierszem, który wyraża w imieniu nas wszystkich miłość do naszej kochanej Ojczyzny - Polski. Po nim zaśpiewaliśmy piosenkę "Wszystko co nasze".
Były liczne brawa, podziękowania za piękny występ i wspólne fotografie. Wszyscy zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem występu jaki przygotowała grupa młodych recytatorów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.