Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Wieczór Poezji - inscenizacja słowno - muzyczna "Ojczyzna to .."

piątek, 30 listopada 2018
Zamieścił(a): admin
odsłon: 131

Podczas wieczoru były piękne recytacje poezji polskiej, wysłuchaliśmy też wiele piosenek patriotycznych o naszej Ojczyźnie.
Prowadzące Agata i Kamila w urokliwy sposób przeniosły nas w świat i klimat związany z Ojczyzną. Zaznaczyły, że w dzisiejszych czasach komputerów, elektroniki i niezwykłych osiągnięć techniczno - informatycznych "Ojczyzna i Patriotyzm" to takie niemodne słowa. W codziennym życiu zapominamy lub nie chcemy pamiętać o gorliwym patriotyzmie, miłości do kraju, za który wielu rodaków oddało swoje życie. Dlatego przedstawione przez uczniów wiersze i piosenki nawiązywały do historii naszego kraju oraz starały się wydobyć tę małą iskierkę miłości, która tkwi na dnie duszy prawdziwego Polaka.
Pierwszy wiersz wyrecytowała Amelia, która zadała nam retoryczne pytanie: "Pytasz się: co Polska ?", następnie zaśpiewaliśmy pieśń "Ojczyzno ma".
Naszą inscenizację zakończyliśmy wierszem, który wyraża w imieniu nas wszystkich miłość do naszej kochanej Ojczyzny - Polski. Po nim zaśpiewaliśmy piosenkę "Wszystko co nasze".
Były liczne brawa, podziękowania za piękny występ i wspólne fotografie. Wszyscy zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem występu jaki przygotowała grupa młodych recytatorów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

skomentuj