Śniadanie a w klasie V b

środa, 28 listopada 2018

Na godzinie wychowawczej rozmawialiśmy o tym, jak powinno być przygotowane śniadanie, aby było ono smaczne i zarazem nie powodowało niezdrowych skutków dla zdrowia.
Uczniowie zostali podzieleni na grupy, a każda ustaliła co przygotuje w swoim menu. Najważniejszym produktem były warzywa i owoce, które dostarczają wiele witamin dla organizmu,
Dzieci przyniosły ich sporą ilość, które byłe świeże i pachnące. Powstały ciekawe kompozycje śniadaniowe, były kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe, a przy okazji zastawiły ławki sokami owocowymi.
Wszyscy bardzo się zaangażowali w przygotowanie wspólnego śniadania, które zjedliśmy ze smakiem. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się jak należy zdrowo się odżywiać i co należy poprawić w swoich nawykach żywieniowych.
Śniadanie miało tez charakter integrujący jeszcze bardziej zespół klasowy.
Większość klasy stwierdziła, że należy powrócić do tego rodzaju przedsięwzięć, bo uczą one samodzielności przy sporządzaniu posiłków.
Zapraszamy do galerii.