I etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

czwartek, 15 listopada 2018

To też moment, w którym odbywa się I etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Celem zasadniczym konkursu jest popularyzacja utworów polskiej literatury dziecięcej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie gustów literackich oraz rozwijanie u uczniów zdolności recytatorskich. Przy ocenie występów zgromadzone jury bierze pod uwagę : dobór repertuaru, jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.
Do konkursu przystąpiło tym razem 25 uczniów z klas III - VIII, którzy recytowali wybrany wiersz ulubionych poetów lub fragment prozy z literatury współczesnej. Wszyscy recytujący doskonale przygotowali się do prezentacji swoich wierszy i prozy, zaskoczyli nas nieznanymi utworami, a przy okazji przypomnieli nam znanych poetów oraz pisarzy.
Skład tegorocznej Rady Artystycznej konkursu zaszczyciła propagatorka poezji z Nowosolskiego Domu Kultury pani Irena Kasprzak, oprócz niej w skład rady weszły też Krystyna Zielińska - Godek oraz Mieczysława Burda. Przewodnicząca komisji dokonała profesjonalnego podsumowania konkursu, udzielając przy okazji uczniom wielu fachowych wskazówek, aby w przyszłości być dobrym recytatorem.
Do II etapu, który odbędzie się w miesiącu styczniu komisja wybrała wg kolejności alfabetycznej: Jakuba Bardyna, Amelię Bieńkowską, Norberta Ganczara, Igora Gornostaja, Kamilę Gryglewicz, Dominikę Krycę, Ewę Latos, Paulinę Lechniak, Oliwię Pawłowską oraz Agatę Szajkiewicz. Uczniowie ci przygotują wiersz do kolejnego etapu, którego termin będzie wkrótce podany, prawdopodobnie będzie to miesiąc styczeń 2019 r.
Wtedy też zostanie wyłoniona najlepsza trójka recytatorów, którzy wystąpią w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
Należy podziękować za profesjonalne prowadzenie eliminacji uczennicom Agacie Szajkiewicz i Kamili Gryglewicz, które znakomicie wprowadziły słuchaczy w urokliwy klimat poezji.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i solidne przygotowanie się do następnego etapu konkursu.