Akcja Znicz

środa, 14 listopada 2018

Dzieci przygotowały się do tego przedsięwzięcia już wcześniej na godzinie wychowawczej, kiedy to rozmawialiśmy o policjantach z Wydziału Ruchu Drogowego. Mówiliśmy także o strasznych skutkach wypadków, spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Statystyki jak wiadomo są przerażające, o czym dowiedzieli się uczniowie z Internetu i wywarło to na nich ogromne wrażenie.
Akcja nasza rozpoczęła się o godz. 10.00 w miejscu wyznaczonym przez policjantów. W skład parolu zatrzymujących kierowców do kontroli było dwóch funkcjonariuszy oraz pani rzecznik z Komendy Powiatowej w Nowej Soli.
Piątoklasiści wręczali ulotki kierowcom, który uświadamiały o tym, że należy dostosować i przestrzegać zasady zachowania się na drogach.
W tym roku policjanci z drogówki nie sprawdzali stanu trzeźwości u kierowców, była to akacja prewencyjna, kończąca się pouczeniem.
Były wspólne fotografie przy samochodach dzieci z policjantami i kierowcami. Akcja była udana, dzieci zdobyły kolejne doświadczenia, a dla kierowców możliwość otrzymania ulotek promujących prawidłową jazdę i całkowitą wstrzemięźliwość od używek podczas prowadzenia pojazdów.

Zdjęcia znajdują się w galerii.