Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Akcja Znicz

środa, 14 listopada 2018
Zamieścił(a): admin
odsłon: 160

Dzieci przygotowały się do tego przedsięwzięcia już wcześniej na godzinie wychowawczej, kiedy to rozmawialiśmy o policjantach z Wydziału Ruchu Drogowego. Mówiliśmy także o strasznych skutkach wypadków, spowodowanych przez kierowców pod wpływem alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Statystyki jak wiadomo są przerażające, o czym dowiedzieli się uczniowie z Internetu i wywarło to na nich ogromne wrażenie.
Akcja nasza rozpoczęła się o godz. 10.00 w miejscu wyznaczonym przez policjantów. W skład parolu zatrzymujących kierowców do kontroli było dwóch funkcjonariuszy oraz pani rzecznik z Komendy Powiatowej w Nowej Soli.
Piątoklasiści wręczali ulotki kierowcom, który uświadamiały o tym, że należy dostosować i przestrzegać zasady zachowania się na drogach.
W tym roku policjanci z drogówki nie sprawdzali stanu trzeźwości u kierowców, była to akacja prewencyjna, kończąca się pouczeniem.
Były wspólne fotografie przy samochodach dzieci z policjantami i kierowcami. Akcja była udana, dzieci zdobyły kolejne doświadczenia, a dla kierowców możliwość otrzymania ulotek promujących prawidłową jazdę i całkowitą wstrzemięźliwość od używek podczas prowadzenia pojazdów.

Zdjęcia znajdują się w galerii.

skomentuj