Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Wycieczka klasy V a i b

czwartek, 18 października 2018
Zamieścił(a): admin
odsłon: 272

Uczniowie z klasy V a i V b wybrali się do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Znajduje się ono w budynku dawnego kina Wenus, jego centralnym punktem jest sala, w której znajduje się ruchoma kopuła. Może ona zmieniać kąt nachylenia względem widowni w trakcie pokazu. Jedynie 3 planetaria na świecie posiadają taką technologię. Kopuła ma 10 m średnicy i waży blisko 3 tony, umieszczona pod nią widownia może pomieścić 93 osoby. Zastosowano tutaj także niezwykle nowoczesny system projekcyjny, umożliwiający wyświetlanie pokazów gwiaździstego nieba i innych projekcji, także w technice fulldome oraz w 3D.
Dzieci miały też możliwość zwiedzenia ekspozycji astronomicznej, stanowiska poświęconego Układowi Słonecznemu oraz meteorytom. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o słynnym astronomie Johannesie Keplerze, który jest patronem centrum.
Następnie udaliśmy się do Centrum Przyrodniczego, w którym wyjaśniono nam wiele zjawisk i procesów zachodzących w środowisku przyrodniczym.
Potem zwiedziliśmy salę ze stanowiskami interaktywnymi, odnoszącymi się do wybranych zagadnień z zakresu m.in. fizyki, biologii i geografii. Była możliwość na samodzielne przeprowadzenie doświadczeń lub obserwacji.
Po tak bogatej porcji zdobywania wiedzy i znakomitej zabawie pojechaliśmy do McDonald?s, aby zakupić swoje ulubione przysmaki.
Pełni pozytywnych wrażeń, zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

skomentuj