Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

środa, 26 września 2018

Ocean Wiedzy to wielki potencjał nieprzebytej przestrzeni poznawania świata, aby podróżować po nim potrzebny jest bilet dla każdego nowego ucznia, jakimi są pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły.
Uczniowie klasy piątej przygotowali inscenizację pod hasłem OCEAN WIEDZY i 3 września zainicjowali nowy rok szkolny 2018/2019 r. Nadmienić należy, że było to miejskie rozpoczęcie, które zaszczycił pan prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz oraz pani wizytator z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.
Uczniowie klasy V b w miarę możliwości odegrali swoje role, nawiązując też do wybuchu II wojny światowej. Później uczeń wcielający się w postać kapitana statku zaprosił wszystkich na rejs po oceanach wiedzy. Były również wiersze oraz piosenki w wykonaniu kolegów i koleżanek, a na koniec wręczyli uczniom klas pierwszych symboliczne bilety na rejs po Oceanie Wiedzy w nowym roku szkolnym. Nie obyło się bez życzeń dla pierwszoklasistów, kapitan z radością stwierdził, że rodzina uczniowska się powiększyła.
Kolejnym punktem rozpoczęcia roku szkolnego było uroczyste pożegnanie długoletniej pani dyrektor Katarzyny Wojtkowiak, która po trzydziestu dwóch latach pracy pedagogicznej zakończyła swoją ?przygodę? ze szkołą. Podziękowanie na jej ręce złożyli pani kurator oraz pan prezydent. Wszyscy też jesteśmy wdzięczni za Jej wielkie zaangażowanie oraz ogromne poświęcenie się w pracę z uczniami.
Cała zgromadzona społeczność z radością powitała nową panią dyrektor Danutę Pawłowską, której życzymy wielu sukcesów oraz powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.
Na koniec wszyscy uczniowie klasy piątej wyszli na scenę i zaśpiewali piosenkę na melodię ?Na wyspach Bergamutach, po czym wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Zdjęcia z Rozpoczęciu Roku Szkolnego znajdują się w galerii.