"Nauczmy się na pamięć tego kraju..."

czwartek, 26 kwietnia 2018

Był to montaż słowno - muzyczny. Uczniowie spotykali się po lekcjach na licznych próbach, uczyli się tekstu, pięknego czytania oraz słów pieśni patriotycznych.
Występ w wykonaniu młodych i niedoświadczonych jeszcze uczniów należy zaliczyć do udanych. Towarzyszyła im nastrojowa muzyka, panował odświętny nastrój.
Apel zapoczątkował w szkole obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości i był okazją do przypomnienia jednej z kart naszej bogatej i skomplikowanej historii.
Zadanie było trudne dla czwartoklasistów, ale wielkie zaangażowanie uczniów w przyszłości owocować będzie zapewne mniejszą tremą i lepszymi efektami scenicznymi.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za przygotowanie dzieci oraz pani M. Burdzie za piękną scenografię i panu K. Wojtkowiakowi za oprawę muzyczną.