XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Odzyskana niepodległość".

poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Uczniowie nowosolskich szkół musieli zmierzyć się z testem wiedzy z książki z serii "Zdarzyło się w Polsce - Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku" autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły. Książka była trudna, ponieważ było wielu bohaterów, wydarzeń i dat historycznych dotyczących okresu ostatnich 100 lat z historii naszego kraju. Jednak uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i bez większych problemów poradzili sobie z testem.
Sześciu uczniów, którzy najlepiej napisali test przeszło do ścisłego finału i musiało jeszcze odpowiedzieć na 6 wylosowanych pytań.
Bezkonkurencyjny okazał się Radosław Fudalej z SP Nr 5 który zajął 1 miejsce. 2 miejsce zajęła Zofia Kohnka z SP Nr 8, następna była Kamila Gryglewicz z SP Nr 3, 4 miejsce zajęła Aleksandra Kałużna z SP Nr 8. 5 miejsce zajęli Piotr Sarama z SP Nr 8 i Jakub Bardyn z SP Nr 3. Zwycięzcom gratulujemy!!!.