Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Odzyskana niepodległość".

poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Zamieścił(a): admin
odsłon: 226

Uczniowie nowosolskich szkół musieli zmierzyć się z testem wiedzy z książki z serii "Zdarzyło się w Polsce - Odzyskana niepodległość. 10 opowiadań z XX wieku" autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły. Książka była trudna, ponieważ było wielu bohaterów, wydarzeń i dat historycznych dotyczących okresu ostatnich 100 lat z historii naszego kraju. Jednak uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i bez większych problemów poradzili sobie z testem.
Sześciu uczniów, którzy najlepiej napisali test przeszło do ścisłego finału i musiało jeszcze odpowiedzieć na 6 wylosowanych pytań.
Bezkonkurencyjny okazał się Radosław Fudalej z SP Nr 5 który zajął 1 miejsce. 2 miejsce zajęła Zofia Kohnka z SP Nr 8, następna była Kamila Gryglewicz z SP Nr 3, 4 miejsce zajęła Aleksandra Kałużna z SP Nr 8. 5 miejsce zajęli Piotr Sarama z SP Nr 8 i Jakub Bardyn z SP Nr 3. Zwycięzcom gratulujemy!!!.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

skomentuj