Program Ratujemy i Uczymy Ratować w klasie 2

wtorek, 27 marca 2018

Polega na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już na początku edukacji. Dzieci oswajają się z ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki - pierwsza pomoc staje się czymś naturalnym.
Również w naszej szkole prowadzone są działania zgodne z zasadami powyższego programu. 06.03 i 13.03 zostały przeprowadzone zajęcia w klasie drugiej. Dzieci zapoznały się z poszczególnymi etapami udzielania pierwszej pomocy. Dowiedziały się, jak należy zadbać o własne bezpieczeństwo, ocenić przytomność poszkodowanego oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi podczas składania zgłoszenia. Dzięki WOŚP, która jest ambasadorem programu uczniowie otrzymali tekturowe atrapy telefonów oraz kolorowe książki z najważniejszymi informacjami. Tematem kolejnych zajęć była pozycja boczna oraz resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia, uważnie słuchali wszystkich wskazówek i wykorzystywali je podczas zajęć praktycznych z fantomami. Kolejne spotkanie przed nami. Relacja niebawem.