IIIc - lekcja biblioteczna

niedziela, 11 marca 2018

Tematyka zajęć dotyczyła oczywiście książek. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są początki pisma, jak wyglądały pierwsze książki oraz kto jest twórcą pierwszej przemysłowej metody druku na świecie. Pojawiły się również zaskakujące informacje na temat książek np. że najmniejsza książka świata jest wielkości oczka igły, najgrubsza ma 4032 strony, a najmłodsza autorka miała 4 lata wydając swój premierowy tekst. Nasi trzecioklasiści mieli również możliwość przeniesienia się w czasie i zapisania swojego imienia za pomocą znaków używanych zanim pojawiły się pierwsze litery.
To była bardzo pouczająca i ciekawa lekcja. Z pewnością odwiedzimy bibliotekę jeszcze nie raz.