"A ja tak sobie wieczorem" - WIECZÓR POEZJI JULIANA TUWIMA

czwartek, 01 marca 2018

Powodem tego przedsięwzięcia była chęć uczczenia pamięci naszego słynnego poety, który jest patronem naszej szkoły.
Pani Kinga Rajkiewicz - Kozioł z dużym zaangażowaniem oraz niezwykłym profesjonalizmem przygotowała dzieci ze swojej klasy do recytacji wierszy, a efektowną oprawę plastyczną i scenografię przygotowała pani Mieczysława Burda.
Imprezę prowadziły uczennice Kamila Gryglewicz oraz Roksana Rudnik, które w pierwszej części zaprezentowały sylwetkę Juliana Tuwima, jego ciekawą biografię i bogatą twórczość, która często była wykorzystywana przez piosenkarzy (m.in. Czesława Niemena, Ewę Demarczyk itd.), a piosenki często trafiały na listy przebojów.
W drugiej części uczniowie z Kółka Teatralnego "Melpomena" oraz z klasy IIIc zaprezentowali utwory Juliana Tuwima, które ładnie recytowali, budząc podziw wśród zgromadzonych rodziców. Były też skromne oklaski, podziękowania, a na koniec słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom, natomiast słuchaczom składamy podziękowania za przybycie i wytrwałość.
Wieczór był niecodziennym spotkaniem z poezją naszego wybitnego poety, a uczniowie oraz opiekunowie mogli w sposób ciekawy i kulturalny spędzić przyjemnie zimowe, mroźne popołudnie.
Zapewne będziemy kontynuować podobne wieczory z poezją Juliana Tuwima, zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych na następny rok.