REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO "Odzyskana niepodległość"

środa, 07 lutego 2018

REGULAMIN KONKURSU CZYTELNICZEGO
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowej Soli ogłasza XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Odzyskana niepodległość"
1.Celem konkursu jest:
- mobilizowanie uczniów do czytania,
- pogłębianie ich ciekawości czytelniczej,
- rozwijanie umiejętności formułowania sądów i ocen na temat przeczytanej książki,
- sprawdzenie stopnia znajomości treści książki,
- popularyzacja wartościowej literatury wśród młodych czytelników,
- kształtowanie umiejętności prezentowania przez dzieci zapamiętanych faktów z lektury,
- uaktywnienie uczniów poprzez udział w konkursach,
- rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.
2.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej.
3.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przeczytanie książki z serii: Zdarzyło się w Polsce pt. "Odzyskana niepodległość - 10 opowiadań z XX wieku" Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko i Pawła Wakuły oraz zgłoszenie udziału. Każda szkoła przeprowadza eliminacje wewnętrzne i zgłasza trzech uczniów do konkursu. Zgłoszenie należy dokonać na "Karcie zgłoszenia uczestnictwa" i złożyć je w SP Nr 3 w Nowej Soli do 18 kwietnia 2018 roku.
4.Konkurs rozgrywany będzie w dwóch etapach:
- etap I - eliminacje pisemne, w których biorą udział wszyscy uczestnicy konkursu,
- etap II - finał ustny.
5. Finaliści konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.
6. Konkurs rozegrany zostanie 21 kwietnia 2018 roku w SP Nr 3 w Nowej Soli, ul. Botaniczna 22. Rozpoczęcie eliminacji o godzinie 10.00.
7. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu.