Ognisko integracyjne klasy IV b

piątek, 29 września 2017

Na placu przy leśniczówce powitał nas pan leśniczy J. Kośmider, który przygotował nam odpowiednie miejsce, w którym mogliśmy upiec przyniesione kiełbaski, ziemniaki i chleb Hasłem przewodnim były słowa: ?Dbam o kondycję fizyczną?. Ognisko miało charakter integracyjny, mieliśmy się jeszcze bardziej poznać i zaprzyjaźnić. Po spożyciu kiełbasek wielu z nas udało się na spacer po lesie, gdzie zbieraliśmy grzyby. Leśniczy sprawdził, czy znalezione grzyby są jadalne, przy okazji uczył nas ich nazw. Były też konkursy i zabawy przy ognisku. Na zakończenie rozegraliśmy mecz w "dwa ognie" pomiędzy dziewczynkami i chłopcami. Jak się można było spodziewać - wygrali ci drudzy, wiec dziewczynki były niepocieszone. W przyszłości dojdzie zapewne do rewanżu, ale na niego musimy poczekać do wiosny.
Na koniec były wspólne fotografie, dzieci zostały też obdarowane prezentami od pana leśniczego.
Wszyscy byliśmy zadowoleni i rozbawieni, w znakomitych humorach spacerkiem wróciliśmy pod szkołę. Było to niesamowite popołudnie. Chcemy organizować jeszcze więcej tego typu imprez, które cementują klasę i pozwalają uczniom na pokazanie swoich zdolności artystycznych, sportowych oraz organizacyjnych.