Szkoła Podstawowa nr3 im. Juliana Tuwima w Nowej Soli - logo
Publiczna Szkoła - Julian Tuwim Lokomotywa
archiwum uroczystości aktualnosci certyfikaty nasi najlepsi dokumenty uczniowie kadra plan samorząd kontakt oferta historia zebrania kalendarz dzwonki programy podręczniki wspolpraca koła galeria inne szkolne nowa sól


Logo Polski Internet

Szkoła Promująca Zdrowie

Lubuski Konkurs Literacki 2017

wtorek, 26 września 2017
Zamieścił(a): admin
odsłon: 246

Na wstępie odbyły się warsztaty dla szkół podstawowych, które przeprowadziła autorka książek dla dzieci i młodzieży pani Katarzyna Zychla. Natomiast nauczyciele wysłuchali wykładu na temat "Bohater literatury popularnej i jego kulturowe źródła".
Na konkurs literacki wpłynęły 503 prace, wybrano tylko 60 laureatów wśród szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W najmłodszej kategorii na 20 opublikowanych opowiadań, autorami trzech prac byli uczniowie naszej szkoły z klas szóstych - Szymon Kołakowski, Igor Korszun i Kinga Witos, która uplasowała się na II miejscu wśród uczniów ze szkół podstawowych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz wydrukowaną antologię z ich opowiadaniami. Wielka to nobilitacja dla "młodych pisarzy", gdy napisana przez nich praca zostaje umieszczona w książce, którą będzie czytać wielu czytelników.
Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek do sąsiadującej z aulą Palmiarni.
Opiekę nad konkursem piastowała pani Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i zostali zaproszeni na kolejną edycję konkursu.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

skomentuj