Lubuski Konkurs Literacki 2017

wtorek, 26 września 2017

Na wstępie odbyły się warsztaty dla szkół podstawowych, które przeprowadziła autorka książek dla dzieci i młodzieży pani Katarzyna Zychla. Natomiast nauczyciele wysłuchali wykładu na temat "Bohater literatury popularnej i jego kulturowe źródła".
Na konkurs literacki wpłynęły 503 prace, wybrano tylko 60 laureatów wśród szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W najmłodszej kategorii na 20 opublikowanych opowiadań, autorami trzech prac byli uczniowie naszej szkoły z klas szóstych - Szymon Kołakowski, Igor Korszun i Kinga Witos, która uplasowała się na II miejscu wśród uczniów ze szkół podstawowych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz wydrukowaną antologię z ich opowiadaniami. Wielka to nobilitacja dla "młodych pisarzy", gdy napisana przez nich praca zostaje umieszczona w książce, którą będzie czytać wielu czytelników.
Na koniec wszyscy udali się na poczęstunek do sąsiadującej z aulą Palmiarni.
Opiekę nad konkursem piastowała pani Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gratulacje i zostali zaproszeni na kolejną edycję konkursu.