WIECZÓR POEZJI JULIANA TUWIMA

środa, 18 grudnia 2013

Podczas wieczoru oglądaliśmy prezentację twórczości poety przygotowaną przez panią Janinę Gorzelaną. Efektowną oprawę plastyczną i scenografię przygotowała pani Mieczysława Burda, nad muzyką czuwała pani Małgorzata Kwiatkowska. Imprezę prowadzili członkowie Koła Teatralnego "Melpomena" Izabella Prymakowska, Natalia Delicat, Marcelina Jania, Wiktoria i Weronika Buczak oraz Dominik Gołemberski, którzy czytali wspomnienia siostry Juliana Tuwima, a punktem kulminacyjnym była recytacja wierszy przygotowana przez uczniów klas II-VI. Najbardziej podobała się recytacja w wykonaniu Oli Lewandowskiej, Dominika Gołemberskiego i Roberta Szydłowskiego.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom, natomiast słuchaczom składamy podziękowania za przybycie i wytrwałość.
Wieczór był nietuzinkowym spotkaniem z poezją naszego wybitnego poety, a uczniowie oraz opiekunowie mogli w sposób ciekawy i kulturalny spędzić długie jesienne popołudnie.
Zapewne będziemy kontynuować podobne wieczory z poezją Juliana Tuwima, bądź innych sławnych poetów.

Zdjęcia z wieczoru z Tuwimem można obejrzeć tutaj.