"Mikołaj dzieciom" w Filharmonii Zielonogórskiej.

niedziela, 15 grudnia 2013

Po przyjeździe na miejsce wszyscy uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez ich rówieśników z tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej. Były to głównie utwory Fryderyka Chopina na instrumenty smyczkowe i fortepian. Młoda widownia ze skupieniem wysłuchała muzycznych wirtuozów. Następnie na scenie pojawił się Mikołaj, który przeprowadził krótki wykład o historii instrumentów oraz o wybitnych kompozytorach.
Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami. Była też okazja do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia z Mikołajem.
Jesteśmy wdzięczni organizatorom, to znaczy Lubuskiemu Oddziałowi Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze, że nasi uczniowie mogli spędzić mile czas w dniu św. Mikołaja.

Zdjęcia ze spotkania z Mikołajem można obejrzeć tutaj.