SZLACHETNA PACZKA 2011

poniedziałek, 19 grudnia 2011

Projekt ten działa już od 11 lat. Ponad 2 mln ludzi w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Mieszkają w złych warunkach, nie ogrzewanych mieszkaniach, w brudnych dzielnicach, często chodzą głodni. Nie stać ich na nowe ubrania i buty. Dzieci wstydzą się swojej biedy przed rówieśnikami. Dorosłych przytłacza życie.
Ideą SZLACHETNEJ PACZKI jest to, że biedni nie są skazani na porażkę. Dzięki pomocy materialnej, odpowiadającej na konkretne potrzeby, można zainspirować rodziny do zmagania się z własnym losem.
Dlatego nasza szkoła po raz kolejny zaangażowała się w przygotowanie Paczki. Największą wartością Paczki jest prezent. Przemyślany i odpowiedni dla tych, którzy go otrzymują. Zbiórka prezentów została przeprowadzona w wielu klasach. Uczniowie z wielką radością wsparli projekt, wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i przynieśli mnóstwo darów. Powstała ogromna Paczka, w której znalazło się wiele potrzebnych przedmiotów. SZLACHETNĄ PACZKĘ przygotowaną przez nas otrzymała wielodzietna rodzina z Nowej Soli.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!!!